Atrakcje na zakończenie Festiwalu

Na zakończenie Festiwalu „Energia Miasta 2016” ożył nowy mural, stworzony przy ul. Pomorskiej 79 Andrzej PoProstu. Pokaz videomappingu 3D przygotowali Bartek Siorek, twórca animacji, oraz Steve Nash, kompozytor utworu muzycznego inspirowanego Łodzią.

„Drugie Życie Fabryki” to wydarzenie artystyczne zorganizowane w trakcie Festiwalu „Energia Miasta 2016”. Inspiracją dla artystów był dawny design i printy wzorzystych tkanin produkowanych w którejś łódzkich fabryk. Artyści odnieśli się też do niezwykłej przestrzeni, w której wydarzenie jest organizowane. Przy ul. Pomorskiej 79 znajdują się dwie dawne fabryki, które zrewitalizowano i nadano im nowe funkcje: w jednej z nich, pieczołowicie zrewitalizowanej przez obecnego właściciela mieszczą się biura, druga została „przerobiona” na hipermarket.

Mural został „otagowany” QR – kodami zawierającymi pliki dźwiękowe i stosowne objaśnienia do realizacji.  Całe działanie zwieńczyła uroczysta prezentacja skończonego muralu wraz z „koncertem” Steve’a Nasha oraz videomappingiem/”ożywieniem muralu”.

 

Fot. Paweł Trzeźwiński

Andrzej PoProstu to pochodzący z Torunia artysta, ilustrator, twórca komiksów. W swoich groteskowych, ekspresyjnych  pracach pokazuje z innej perspektywy otaczającą rzeczywistość, pozostawiając miejsce na interpretację przez odbiorców. Obecnie ma na koncie ok. 150 pomalowanych ścian.

Steve Nash to muzyk, inicjator Steve Nash & Turntable Orchestra. Jest to nowatorski projekt mający na celu połączenie dwóch muzycznych światów – muzyki klasycznej i turntablismu, z wykorzystaniem brzmienia orkiestry, fortepianu i gramofonów obsługiwanych przez DJ-ów. Warstwę dźwiękową stanowi kompilacja muzyki elektronicznej, która jest realizowana na gramofonach w oparciu o zmiksowany materiał. Całość przedsięwzięcia skupia w sobie brzmienia charakterystyczne dla muzyki poważnej, opracowywane jednak za pomocą narzędzi nowych stylów muzycznych. Steve jest odpowiedzialny za partię fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s