Grupa młodych izraelskich artystów street artowych stworzy swoje prace na terenie Bałut. W przeszłości obszar ten był zamieszkiwany przez społeczność żydowską, a w czasie II wojny światowej znajdowało się tu łódzkie Getto. Partnerem projektu jest Ambasada Izraela w Warszawie.
Artystyczne działania młodych twórców będą wyrażać ich głos dotyczący historii z jednej strony, z drugiej zaś współczesnej rzeczywistości i sztuki. Grupa spotka się z lokalną społecznością, od której również czerpać będzie inspiracje. Partnerem tego działania jest Ambasada Izraela oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
Źródło. imdede.com
Dede to izraelski artysta tworzący w przestrzeni publicznej od 2006 roku. Jego prace można oglądać w galeriach, salach wystawowych, a przede wszystkim na ulicach takich miast, takich jak Londyn, Nowy Jork, Berlin czy Tel Aviv.
Dede tworzy swoje prace, wędrując nieustannie zmieniającymi się ulicami miast i przetwarzając na język sztuki docierające do niego bodźce i własne na nie reakcje. Jego prace odnoszą się do szeroko rozumianego krajobrazu miejskiego, w którym zawiera się to co społeczne i osobiste, uporządkowane i chaotyczne, wspólne i indywidualne.
Źródło. Nitzan Mintz
Nitzan Mintz – artystka i uliczna poetka z Tel Avivu. W swoich pracach realizowanych zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w pracowni łączy obraz i tekst. Jej wiersze wyrażają wewnętrzne przeżycia pojawiające się w zderzeniu ze światem zewnętrznym. Obierane przez nią miejsca artystycznych interwencji naznaczone są zawsze politycznym, historycznym i społecznym znaczeniem. Pomimo młodego wieku tworzyła i wystawiała swoje prace zarówno w Izraelu, jak i zagranicą – w Londynie, Berlinie, Jekaterynburgu i in.
Źródło: Untay
Untay – izraelski artysta inspirujący się w swojej twórczości muzyką, street artem, graffiti, ale także dziełami Egona Schielego czy Gustava Klimta. Swoje prace porównuje do ilustrowanego dziennika, w którym poprzez język sztuki wyraża przeżycia i osobiste doświadczenia. Artysta odnosi się zarówno do wątków autobiograficznych, jak i do szerszego dyskursu na temat istotnych problemów społecznych. Do tej pory swoje prace wystawiał w Tel Avivie, Jaffie, Paryżu i Londynie