Opiemme w kwartale „Włókiennicza”

Kwartał „Włókiennicza” jest bliski naszemu zespołowi również z uwagi na to, że w 2015 roku tu m.in. realizowaliśmy Program Partycypacji Społecznej na zlecenie Urzędu Miasta Łodzi. Nasi animatorzy spotykali się w jego trakcie z mieszkańcami podczas „Fajrantów po łódzku”, czyli ulicznych punktów informacyjno-rekreacyjnych. Wtedy właśnie obiecaliśmy naszym rozmówcom, że na Włókienkę wrócimy i  taka możliwość pojawiła się właśnie przy okazji festiwalu. Na charakterystycznej, szarej ścianie, graniczącej z placem zwanym przez mieszkańców Ciechocinkiem, powstanie mural autorstwa Opiemme.

Co istotne, mural powstanie z udziałem lokalnej społeczności. Mieszkańcy będą współtworzyć malowidło, rzucając na ścianę jajka wypełnione kolorową farbą. Opiemme wokół tych wielobarwnych plam stworzy kwadraty w oryginalnym  kolorze ściany i wpisze w nie frazy wierszy, namalowane kolorową, miejscami przetartą, farbą. Z całego projektu powstanie video, „Lodz of eggs”, które zostanie zaprezentowane podczas Festiwalu. Interwencji poddana zostanie ściana przy ul. Jaracza mieszcząca się w poddawanemu rewitalizacji kwartale.

Źródło: Opiemme

Opiemme pochodzi z Włoch, tworzy street art i uliczną poezję, konsekwentnie balansując na pograniczu obrazu oraz tekstu. Opartą na słowie sztukę Opiemme podziwiać można w galeriach oraz przestrzeniach publicznych takich miast, jak Paryż, Barcelona, Sewilla, Turyn, Mediolan czy Bolonia, w Polsce natomiast w Gdańsku. Do Łodzi przyjedzie po raz pierwszy w 2016 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s