Warsztaty i turniej na Bałutach

Fundacja Urban Forms, podczas „Bigla na Młynarskiej” zorganizowanego 11 września 2016 roku przez Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi, zaprosiła mieszkańców Bałut do wspólnej zabawy. Znany łódzki twórca – Meisal461 – poprowadził warsztaty street artu, w trakcie których uczestnicy wspólnymi siłami stworzyli kolorowe graffiti. Natomiast Filozofowie z Uniwersytetu Łódzkiego, Anna Warda i Bartek Pokorski, zorganizowali turniej „Galante zagadki”.

Fot. Anna Warda i Bartek Pokorski

Podczas turnieju przed uczestnikami postawiono wiele trudnych zadań. Dzieci m.in. miały okazję wykazać się znajomością lokalnej gwary, tworzyły własne projekty murali oraz odnoszące się do nich opowieści o Bałutach. Mamy nadzieję, że wkrótce na bałuckich ścianach pojawi się „Pająk Bałuciarz” i „Strażnik graffiti”. Już teraz na murze przy ul. Młynarskiej 32 można oglądać wspaniałe graffiti z tagiem „Bałuty” i pięknym pejzażem w tle.

Tymczasem dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i ogromnie gratulujemy laureatom – Michałowi,  Julii,  Weronice, Florentynie, Anieli, Cezaremu, Piotrowi, Marcinowi !!!

Partnerem działania, które zrealizowano w ramach Festiwalu „Energia Miasta 2016” był Instytut Filozofii UŁ oraz Centrum Dialogu im. M. Edelmana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s