Tellas: natura w abstrakcyjnej formie

Fabio Schirru znany jako Tellas to włoski artysta, który obecnie mieszka w Rzymie. Urodził się w Cagliari, stolicy Sardynii. Chociaż opuścił tę wyspę, aby studiować na Akademii Sztuk Pięknych w Bolonii, rzadkie i surowe piękno sardyńskiego krajobrazu ukształtowało jego wyobraźnię i miało znaczący wpływ na twórczość. Charakterystycznym motywem wyróżniającym jego prace, jest natura zredukowana do subtelnej, abstrakcyjnej formy. 

Przeczytaj po polsku

W swoich dziełach Tellas zgłębia złożone związki pomiędzy elementami organicznymi, takimi jak liście, gałęzie, woda, oraz środowiskiem stworzonym przez człowieka. W przeciwieństwie do wielu innych artystów street artowych, unika głębokiego zaangażowania społecznego czy politycznego, koncentrując się raczej na wizualnej wartości sztuki, która powinna przynosić odbiorcom bogate przeżycia estetyczne.

Tellas stosuje szeroką gamę różnorodnych technik. Tworzy wielkoformatowe malowidła w przestrzeni publicznej, instalacje, płótna, grafiki, ilustracje oraz produkcje audio-video. Wyrafinowaną kompozycję jego prac uwypukla ograniczona paleta, która często składa się z różnych odcieni jednego koloru. Powtórzenia detali, które kryją się w plątaninie precyzyjnie wytyczonych linii, wytwarza wrażenie głębi i równowagi. Tellas swoje wielkoformatowe dzieła tworzy zarówno na ścianach okazałych miejskich budynków, jak i niszczejących i opuszczonych wiejskich zabudowań. W 2014 roku został uznany za jednego z 25 najbardziej wpływowych artystów street artowych świata przez Huffington Post US.

Tellas Deep, deep, Agliana 2017, fot. F. Bruno

 

Tellas_Helsinki

Tellas_To the desert_Curtin University_Public Festival_Perth_Australia

tellas- for cagliari Capitale della cultura 2015 - Cagliari IT

 

 

Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Tellas: natura w abstrakcyjnej formie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s