Off Galeria 2.0 – Klone

 

Klone – urodził się w Charkowie na Ukrainie. W młodym wieku przeprowadził się wraz z rodziną do Izraela. Obecnie mieszka w Tel Awiwie. Rozpoczynał od tworzenia graffiti, mierząc się poprzez tagowanie z własnymi, często niełatwymi, doświadczeniami związanymi z nowym otoczeniem i życiową sytuacją. Te artystyczne interwencje w przestrzeni miasta pozwalały ją oswajać i przekształcać w bardziej zrozumiałe i przyjazne miejsce. Styl Klone ewoluował w procesie stopniowego przenoszenia punktu ciężkości z tego, co uwewnętrznione i psychologiczne na to co zewnętrzne, społeczne i polityczne. 

Klone’s website – English

W swoich pracach artysta czerpie zarówno z historii sztuki, jak i z lokalnych zasobów symbolicznych, ikonograficznych i językowych. Poprzez sztukę odnosi się do szeroko rozumianego dyskursu przynależności i eksploruje złożone związki pomiędzy tym, co uniwersalne a regionalne, naturalne a kulturowo zdeterminowane, osobiste a intersubiektywne. Jego prace – nie zawsze malowane legalnie – można spotkać w wielu różnych miastach w Izraelu, Niemczech, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie.

W sierpniu Klone będzie jednym z 4 artystów pracujących na Starym Polesiu w Łodzi w ramach projektu ‚Off Galeria 2.0’. Prócz niego w projekcie wezmą udział: Johannes Mundinger z Niemiec, Ivan Ninety z Rosji oraz Sławomir Krysiak z Polski. Twórcy przeniosą w przestrzeń publiczną obrazy składające się na kolekcję Dawida Malka, tworząc własną, specyficzną dla stylu i twórczego podejścia każdego z nich, wersję wybranego dzieła.

Więcej o projekcie Off Galeria 2.0

Klone
Source: http://www.kloneyourself.com/Murals
Helena-Rubinstein_6x15meter
Source: http://www.kloneyourself.com/Murals

 

klone_Berlin_2012_2
Source: http://www.kloneyourself.com/Murals
Klone1
Source: http://www.kloneyourself.com/Murals

 

klone3
Source: http://www.kloneyourself.com/Murals

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s