Jak stać się częścią łódzkiego street artu?

Nadchodzi wrzesień, otwiera się puszka ze street artowymi projektami w Łodzi 🙂 W tym roku przygotowaliśmy również kilka wydarzeń, w których Mieszkańcy naszego (i nie tylko naszego) miasta będą mogli współtworzyć dzieła sztuki ulicznej wraz z ich Autorami. Zapraszamy do współudziału!

Bałuckie historie z KNOW HOPE [Festiwal Łódź 4 Kultur]

Know Hope, lend-yr.-heart-Tel-Aviv-2007

Anegdoty, wspomnienia, odległe historie – szukamy wszystkiego, co wiąże się ze Starymi Bałutami. Izraelski artysta skrawki opowieści zamieni w streetartową poezję. 

Izraelski artysta Addam Yekutieli (pseudonim Know Hope) planuje w ramach festiwalu niezwykłą akcję artystyczną w przestrzeni publicznej. Dlatego poszukuje osób, które odczuwają szczególną, sentymentalną więź z obszarem Starych Bałut  i są gotowe podzielić się z artystą osobistymi wspomnieniami z przeszłości, bądź opowieściami czy anegdotami z teraźniejszości. Rozmowy będą toczyć się w języku polskim, spotkanie będzie tłumaczone. Wszystkie zebrane informacje, staną się podstawą do stworzenia przez Know Hope tekstowych dzieł sztuki, umieszczonych w przestrzeni Bałut w trakcie tegorocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Czas: 4 września 2017 roku (poniedziałek) w godzinach 16:00-19:00,

Miejsce: Restauracja Analogia, przy Starym Rynku w Łodzi, 

Zapisy: ewa@urbanforms.org

Gra miejska OPERACJA WIDMO [Street Art Piknik – Echo Dialogu]

Robot_Wikipedia

Jest rok 2084. Świat opanowały maszyny, które „żywią się” kolorami i światłem. Na Ziemi zapanowała wszechobecna szarość. Tajna organizacja WIDMO od lat podejmuje próby odzyskania odebranych przez maszyny barw. Okazuje się, że tylko echa przeszłości mogą uratować świat. Cztery dawne kultury z obszarów Łodzi przewidziały to zagrożenie i zakodowały ważne wskazówki dla przyszłych pokoleń. Organizacja WIDMO odkryła właśnie osiem tajnych miejsc, w których ukryto informacje. Ich wydobycie i odszyfrowanie pozwoli przywrócić światu blask i kolory. Potrzeba jednak ochotników, którzy wesprą ją swymi zdolnościami i wiedzą. Zbliża się ostateczna rozgrywka. Przyłącz się do operacji WIDMO, wygraj nagrodę niespodziankę i namaluj kolorowy mural wraz z artystą Adamem „Krukiem” Wirskim.

Gra jest częścią wydarzenia Street Art Piknik – Echo Dialogu. Partnerem projektu jest Echo Investment.

Czas: 10 września 2017 roku (niedziela), 15.00-18.00

Miejsce: Zbiórka przy bramie głównej Widzewskich Zakładów WiMa, al. Piłsudskiego 135, stacja końcowa Symetris Business Park, al. Piłsudskiego 86, Łódź.

Zapisy: ewa@urbanforms.org

Do pobrania: Regulamin_operacja Widmo

 

 

Słowa dialogu z OPIEMME [Festiwal Łódź 4 Kultur]

Opiemme, Black Hole Sun, Urban Forms 10, Lodz 2017, ph Paweł Trzeżwiński
Opiemme, „Black Hole Sun”, Lodz, Poland, 2017m Urban Forms, ph: Paweł Trzeźwiński

Włoski poeta uliczny Opiemme  zaprasza na warsztaty Alfabet Dialogu. To otwarte dla osób w różnym wieku spotkanie będzie okazją do wielozmysłowego kontaktu m.in. z kulturą rosyjską, żydowską i niemiecką.

Uczestnicy będą wchodzić w dialog z obcymi kulturami nie tylko poprzez dyskusję czy wykonywanie zadań, ale też dzięki słuchaniu języka i muzyki, czy też próbowaniu przysmaków serwowanych w innych krajach. Osoby biorące udział w warsztatach wyłonią w ich trakcie „słowa dialogu”, czyli pojęcia jak najlepiej odzwierciedlające ideę międzykulturowego porozumienia.

Słowa te zostaną wykorzystane w akcji „Język miasta, język sztuki – poezja miasta na ulicach i chodnikach Bałut”. Na chodnikach w pobliżu szkół powstaną zbudowane ze słów ścieżki, które zostaną stworzone wspólnie przez Opiemme i uczestników warsztatów.

Czas: 11 września 2017 roku (poniedziałek), 16:00-20:00,

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 45., Bojowników Getta Warszawskiego 3

Zapisy: opiemme@4kultury.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s